Osuszanie budynków

Wilgoć to zjawisko często występujące w wielu domach, które prędzej czy później może przyczynić się do powstawania grzybów oraz pleśni. Są one nie tylko mało estetyczne, ale również mogą negatywnie wpływać na zdrowie i samopoczucie domowników. Zignorowanie tego problemu może spowodować, że wilgoć rozprzestrzeni się na większą powierzchnię ścian, co może zagrozić ich kondycji – w takim wypadku konieczne będzie profesjonalne osuszanie budynków. Nasza firma, na przestrzeni lat, wielokrotnie zajmowała się usuwaniem wilgotności ze ścian – nasze usługi obejmują całe województwo śląskie, w tym takie miasta jak Katowice i Dąbrowa Górnicza. Osuszanie budynków to nasza specjalność, w tej dziedzinie mamy bardzo duże doświadczenie, dlatego możemy zagwarantować Państwu usługi na bardzo wysokim poziomie. Stosując nowoczesne, skuteczne metody osuszania, jesteśmy w stanie pozbyć się zalegającej w murach wilgoci. Posiadamy sprawdzone sposoby, a także odpowiednie umiejętności – jeżeli więc nie wiedzą Państwo, jak skutecznie pozbyć się wilgoci ze ścian i raz na zawsze rozwiązać ten problem – zapraszamy do skorzystania z naszej wiedzy i doświadczenia. Chętnie podejmiemy się każdego zlecenia, zajmując się nawet trudnymi przypadkami.

Jakie są metody osuszania budynków?

W zależności od problemu jesteśmy w stanie zaproponować osuszanie budynków różnymi sposobami. Metody na usuwanie wilgoci można podzielić na nieinwazyjne i inwazyjne. Osuszanie budynków nieinwazyjne to:

  • nagrzewanie,
  • absorpcja,
  • kondensacja,
  • mikrofale.

Nagrzewanie polega na osuszaniu budynków przy pomocy specjalistycznych nagrzewnic, które umieszcza się w wilgotnych pomieszczeniach. Powietrze w budynku nagrzewa się do kilkudziesięciu stopni, co powoduje odparowanie zalegającej wody.

Absorpcja to osuszanie budynków, które polega na użyciu urządzenia ze środkiem pochłaniającym wodę – na przykład żelem krzemionkowym lub silikonowym. Urządzenie ma za zadanie zebranie wilgotnego powietrza i podgrzanie go, co w kolejnym kroku prowadzi do wypuszczenia na zewnątrz jego osuszonej formy.

Kondensacja to metoda, która osusza powietrze w budynku poprzez skraplanie pary wodnej w nim zawartej, dzięki czemu daje się zauważyć obniżenie wilgotności.

Mikrofale pozwalają z kolei zarówno na nagrzanie powierzchniowej, jak i głębszej warstwy muru, co powoduje zamianę wilgoci w parę wodną oraz skuteczne usunięcie jej za pomocą wentylacji.

Istnieją również inwazyjne metody osuszania budynków, do których zalicza się:

  • iniekcję,
  • termoiniekcję,
  • iniekcję krystaliczną.

Iniekcja pozwala na stworzenie uszczelniającej lub hydrofobowej przegrody poprzez usunięcie wody i wprowadzenie na jej miejsce środków hydrofobowych.

Termoiniekcja umożliwa bardzo szybkie osuszanie budynków, pozwalając na utworzenie bariery przed kapilarnym podsiąkaniem.

Iniekcja krystaliczna stosowana jest w sytuacjach, gdy budynek został zawilgocony poprzez podciąganie kapilarne wód gruntowych.

Jako profesjonalna firma, posiadająca wieloletnie doświadczenie w dziedzinie osuszania murów w Katowicach i innych miastach, chętnie dobierzemy odpowiednią metodę, w zależności od potrzeb i wielkości zawilgocenia. Posiadamy specjalistyczny sprzęt, który umożliwi nam osuszenie budynków dowolną techniką, dlatego jesteśmy pewni, że poradzimy sobie nawet z najtrudniejszymi sytuacjami.

Osuszanie budynków w atrakcyjnej cenie

Chcąc skorzystać z oferty osuszania budynków, zapewne zastanawiają się Państwo nad tym, jaka jest cena takiej usługi. Koszt usuwania wilgoci przede wszystkim zależy od:

  • wielkości zawilgocenia,
  • użytej metody.

Nasza firma posiada bardzo atrakcyjne i niewygórowane ceny za osuszanie budynków. Decydując się na współpracę z nami, mogą więc Państwo liczyć zarówno na konkurencyjny cennik, jak i w pełni profesjonalną usługę. Osuszanie budynków to praca wymagająca doświadczenia oraz wiedzy i specjalistycznych narzędzi lub maszyn. Samodzielna próba pozbycia się wilgoci może okazać się nieskuteczna. Zachęcamy więc do oddania tego zadania w ręce profesjonalistów – jesteśmy pewni, że doskonale poradzimy sobie z każdym przypadkiem. Zachęcamy do sprawdzenia naszych referencji i pozytywnych opinii zadowolonych Klientów.